SON DƏQİQƏ

50 şəhidin fotosu...

Tarix:16-09-2022, 08:00

Xəbər verdiyimiz kimi, Ermənistan ordusu Azərbaycan-Ermənistan dövlət sərhədinin Daşkəsən, Kəlbəcər və Laçın istiqamətlərində genişmiqyaslı təxribat törədib.


Müdafiə Nazirliyi təxribat nəticəsində Azərbaycan Ordusunun 50 şəhid verdiyini açıqlayıb və rəsmi siyahını dərc edib. 
XeberTıme.az  şəhidlərin fotolarını təqdim edir:

1. DSX-nin hərbçisi, MAXE Babazadə Elşən Sahib oğlu (Qəbələ rayonu Mıxlıqovaq kəndi)

2. DSX-nin hərbçisi, kapitan 1994-cü il təvəllüdlü Mehbalıyev Fərid Kəmaləddin oğlu (Naxçıvan MR Kəngərli rayonu, Qıvraq qəsəbəsi)


3. Quru Qoşunlarının hərbçisi, baş leytenant 1997-ci il təvəllüdlü Əliyev Əli Cavad (Naxçıvan MR, Şərur rayonu Yengicə kəndi)


4. Quru Qoşunlarının "Komando" hərbi birləşməsinin tabor komandiri, kapitan Saleh Möhübbət oğlu Qurbanov (Xızı rayonu Giləzi qəsəbəsi)



5. Gizir Kərimov Azad Zakir oğlu (Qazax rayonu, Daşsalahlı kəndi)


6. DSX-nin hərbçisi Ülvi Əsədulla oğlu Nəsirov (Saatlı rayonu, Qaranuru kəndi)


7. Quru Qoşunlarının zabiti, baş leytenant Cavidan Zaur oğlu Bədəlov (İsmayıllı rayonu, Talıstan kəndi)


8. DSX-nin hərbi qulluqçusu, 1993-cü il təvəllüdlü Məmmədov Azər Mustafa oğlu (Qazax rayonu, Kəmərli kəndi)


9. DSX-nin hərbçisi, baş çavuş 1995-ci il təvəllüdlü Sadıxov Şəmistan Əbdülağa oğlu (Lerik rayonu, Əvilə kəndi)


10. Quru Qoşunlarının "Komando" hərbi birləşməsinin giziri Həsənov Səid Sarbala oğlu (Cəlilabad rayonu, Əsədli kəndi)


11. DSX-nin hərbçisi Fərid Nofəl oğlu Rüstəmov (Zərdab rayonu, Gəndəbil kəndi)


12. Quru Qoşunları, “Komando” hərbi birləşməsinin hərbçisi, MAXE 2001-ci il təvəllüdlü Ümid İlqar oğlu Həsənov (Quba rayonu, Vəlvələ kəndi)


13. Xüsusi Təyinatlı Qüvvələrin hərbçisi Ziyarət Mail oğlu Hüseynov (Biləsuvar rayonu, Amankənd kəndi)


14. Xüsusi Təyinatlı Qüvvələrin hərbçisi Vadim Alik oğlu Qocayev (Qobustan rayonu, Sündü kəndi)



15. Xüsusi Təyinatlı Qüvvələrin kəşfiyyatçısı Kazımov Yunis Qasım oğlu (Qazax rayonu, Kəmərli kəndi)


16. Xüsusi Təyinatlı Qüvvələrin giziri, 1991-ci il təvəllüdlü Nəzər Ağacəlil oğlu Əzizov (Kürdəmir rayonu, Dəyirmanlı kəndi)


17. Baş gizir, 1989-cu il təvəllüdlü Elnur Faid oğlu Rüstəmov (Xaçmaz rayonu, Əbilyataq kəndi)


18. Xüsusi Təyinatlı Qüvvələrin hərbçisi Xəyal Məzahir oğlu Əhədzadə (Lənkəran rayonu)



19. Xüsusi Təyinatlı Qüvvələrin hərbçisi, 1985-ci il təvəllüdlü Feyruz Məzahir oğlu Əhmədov (Tovuz rayonu)


20. Ağazadə Mirtalib Heydər oğlu (Beyləqan rayonu, Aşıqlı kəndi)


21. Ömərov Sərxan Mübariz oğlu (Zaqatala rayonu, Yuxarı Tala kəndi)


22. DSX-nin giziri Məmmədov Nahid Hüseynağa oğlu (Cəlilabad rayonu, Vənlik kəndi)


23. İsmayıl Budaqlı (Sabirabad rayonu, Axtaçı kəndi)


24. Leytenant Qorxmaz İsgəndər oğlu İsgəndərli (Laçın, Sadınlar kəndi)


25. Qurbanzadə Cəmil Anar oğlu (Astara rayonu) 


26. Abbasov Nail Adil oğlu (Oğuz rayonu, Qarabaldır kəndi)


27. Əhmədov Səbuhi Fuad oğlu (Bakı SOS uşaq evindən) 


28. 1998-ci il təvəllüdlü Emin Elnur oğlu Fərzəliyev (Ağcabədi rayonu)


29. Nihat Mehman oğlu Qasımov (Şəki rayonu, Kiçik Dəhnə kəndi)


30. 1996-cı il təvəllüdlü MAXE Elmin Mirzəli oğlu Səmədov (Salyan rayonu, Qızılağac kəndi)


31. 2003-cü il təvəllüdlü Rəfail Rüfət oğlu Fətullayev (Neftçala rayonu, Bankə qəsəbəsi)


32. 2003-cü il təvəllüdlü Elvin Elçin oğlu Abdullayev  (Neftçala rayonu, Bankə qəsəbəsi)



33. 1987-ci il təvəllüdlü Ravil Mübariz oğlu Hümbətov (Cəbrayıldan olan Yasamal sakini)



34. 1999-cu il təvəllüdlü leytenant Ömər Muğan oğlu Şirinov (Kəlbəcər)


35. İsayev Sadiq Rəşad oğlu (Salyan rayonu, Arbatan kəndi)


36. 2003-cü il təvəllüdlü Bəxtiyar Güloğlan oğlu Muradov (Sumqayıt)


37. Quru Qoşunları "Komando" hərbi birləşməsindən 26 yaşlı Məftun Seymur oğlu Əhmədzadə, - Sabunçu (Tərtərin Evoğlu kəndi)


38. Xəyal Elxan oğlu Süleymanov, 27.11.1996 – Şəmkir, Seyidlər kəndi


39. Sadiq Zaur oğlu Əzizli, - Qobustan, Dərəkənd


40. Quru Qoşunlarından Erkin Ədalət oğlu Hüseynov, 1998 - Gəncə


41. Təbriz Rəhim oğlu Rəhimov, 1990 – Yevlax, Gülövşə kəndi


42. Məmmədov Məhəmməd Bilal oğlu (Biləsuvar rayonu, Ağalıkənd kəndi)


43. Rəşad Ənvər oğlu Qasımov, - Cəlilabad, Alar kəndi


44. İbrahim Şöhrət oğlu Həsənov, 2004 - Bakı, Bülbülə qəsəbəsi


45. Murad İlqar oğlu Rəsulov, leytenant - Şabran



46. Vüsal Bəxtiyar oğlu Məlikov, - Lerik, Almu kəndi


47. Coşqun Ədail oğlu Zülfiyev, - Binə qəsəbəsi (Lerik, Nüyəvud kəndi)


48. Rzayev Tərlan Pərviz oğlu (İsmayıllı rayonu)


49. Üzeyir Əliyev - Göygöl rayonu Qızılqaya qəsəbəsi



50. Gizir Asiman İmamverdiyev - Gəncə şəhər
i

FACEBOOK ŞƏRH

SON XƏBƏRLƏR

Qarabağ